Vizesiz Tatil Yapılabilecek Ülkeler


            Seyahat rotasını yurtdışına çevirmek isteyenlerin en büyük sorunu vize işlemleridir. Eğer özellikle gidip görülmek istenilen bir yer değil de herhangi bir yeri gezip görmek isteyenler için 102 tane vizesiz ülke mevcuttur. Bu ülkelerin neredeyse yarısı gidip görülmeye değer yerlerdir. Tatil süresine göre yakın ülkeler tercih edilebilir ya da ekonomik açıdan daha ucuz olan ülkeler ziyaret edilebilir.
 
Fas

            Fas, Dünyanın en eski antik şehridir. Atlas okyanusunun kıyısında bulunan bir Afrika ülkesidir. Avrupa ve Arap kültürü karışık olarak görülmektedir. Yapmak istediğiniz tatile uygun farklı bölgeler mevcuttur. Kamp yapmak isteyenler için Atlas Dağları’nın etekleri tercih edilebilir. Yerel yaşama dair bilgiler edinmek için Berberi köyleri ziyaret edilebilir ve turist açısından en zengin kent olan Marakeş’in meşhur yılanları ile fotoğraf çektirilebilir. Ülkenin önemli bir ticaret merkezi olan ve en şehri unvanını taşıyan Kazablanka ya Türkiye’den direk uçuşlar bulunmaktadır.

Rusya

            Unesco’nun dünya mirası listesi içerisinde yaklaşık 25 kere adı geçen Rusya vize olmadan giriş yapılabilecek en çok turist çeken ülkelerin başında gelmektedir. Eski tarihi nedeniyle tarihi meydanların, binaların ve anıtları bulunmaktadır. St. Peterburg ve Moskova önemli şehirleri arasındadır.

Karadağ

            Özellikle çiftlerin kaçamakları ve balayı tatili için tercih edilen yaz tatili yerlerindendir. Kültür bakımından Türklere oldukça yakın olan bu Balkan ülkesi Türkiye’den oldukça fazla turist almaktadır. Kaliteli ancak bir o kadar da fiyat bakımından oldukça uygun bir ülkedir. Uçak biletleri için erken rezervasyon oldukça önemlidir çünkü sadece haftada 4 gün uçuş bulunuyor. Gezilecek çok fazla yer olduğundan dolayı seyahatinize ilk olarak araba kiralayarak başlamak faydalı olacaktır. Plaj bakımından en çok ilgi gören plajları Przno ve Becici’dir. Perast köyü ise küçük olmasına rağmen Hollywood ünlülerinin de kalmak için tercih ettiği bölgelerdendir.


ucuz uçak bileti

Neden Biletci.com.tr'u Tercih Etmelisin ?

Havayolu firmalarının sitelerini tek tek ziyaret edip uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Bu gayet doğal bir durumdur. Özellikle yurtdışı uçak bileti satın alacaksanız tek tek havayollarını bilmek ve bu havayolarının sitelerini bulup bilet aramak ve size en uygununu bulmak gerçekten zor olacatır. Tamda bu noktada devreye Biletci.com.tr giriyor.

Biletinizi havayollarıyla aynı fiyattan hatta kampanya durumuna göre havayollarından daha ucuza alabilirsiniz. Tüm bunları tek site tek ekrandan yapabilirsiz. Bunca siteyi havayolunu dolaşmanıza gerek kalmaz. Zamandan kazandığınız gibi paradan kaybetmezsiniz.

En ucuz uçak bileti fırsatlarından haberdar ol! Biletci.com.tr'dan en son seyahat fikirleri ve fırsatları hakkında email almak istiyorum: